قهوه یزدی ثبت ملی شد ، تلفیقی از طبع یزدی ها و قهوه عرب ها

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، قهوه یزدی در فهرست آثار ناملموس کشور ثبت شد.

قهوه یزدی ثبت ملی شد ، تلفیقی از طبع یزدی ها و قهوه عرب ها

وبلاگ آبی اناری ها: یزد یکی از شهرهای خلاق و خوشمزه در زمینه خوراکی هاست. شیرینی هایش حسابی معروف و شیرینی فروشی های قدیمی اش همواره شلوغ هستند. اما کمتر کسی قهوه خاص این شهر خبر دارد.

قهوه یزدی نوعی قهوه سنتی و بومی در شهر یزد است که به جهت استفاده از هل، گلاب و نبات در فراوری آن و همچنین مدت زمان پخت طولانی دارای طعم بسیار خوشمزه و دلچسبی است و با توجه به اسناد و مدارک شفاهی که از زمان فراوری قهوه یزدی موجود، قدمت فراوری این نوع از قهوه به دوره قاجار می رسد. قهوه یزدی به جهت بومی سازی یک نوشیدنی غیر ایرانی و قدیمی شاهدی بر تعاملات فرهنگی مردمان یزد است که هر عنصر جدید را با ذائقه و میل خود سازگار ساخته و نوع جدیدی از این نوشیدنی را ساخته اند. این نوشیدنی در طی چند قرنی که وارد ایران و یزد شده با تغییراتی که مردمان یزد در مراحل ساخت آن داده اند، صندلی خود را در فرهنگ، آداب و رسوم یزدی باز نموده و تبدیل به عنصری جدانشدنی وشاخص در مراسم های مذهبی این شهر شده است.

قهوه یزدی به دلیل نوع پخت طولانی و مواد اولیه مصرفی با طبع یزدی بسیار سازگار است و استفاده آن در مراسم سوم درگذشتگان در طول سالیان دراز به شکل یک سنت حسنه در آمده و بخشی از فرهنگ مردم یزد محسوب می گردد. قهوه یزدی به تازگی در فهرست آثار ناملموس کشور ثبت شده است.

منبع: چمدان

به "قهوه یزدی ثبت ملی شد ، تلفیقی از طبع یزدی ها و قهوه عرب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهوه یزدی ثبت ملی شد ، تلفیقی از طبع یزدی ها و قهوه عرب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید