عمران خان بازهم هند را به مذاکره دعوت کرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نخست وزیر پاکستان با ارسال نامه ای به همتای هندی خود بازهم دهلی نو را به مذاکره و رایزنی برای حل مسائل دیرینه دعوت کرد.

عمران خان بازهم هند را به مذاکره دعوت کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آبی اناری ها به نقل از جیو تی وی، عمران خان نخست وزیر پاکستان بازهم با ارسال نامه ای از نارندرا مودی نخست وزیر هند برای مذاکره جهت حل مسائل موجود دعوت به عمل آورد.

وی توضیح داد: ضمن مذاکره می توانیم تمام مسائل از جمله مسائل مرزی و نقاط مشخص تکلیف نشده را حل کنیم.

عمران خان در این نامه ضمن تبریک به نخست وزیر هند برای پیروزی در انتخابات اخیر اظهار امیدواری کرد دور تازه ای از روابط دو کشور شروع گردد.

نخست وزیر پاکستان تاکید نمود: مذاکرات می تواند مردم دو کشور را از فلاکت و مسائل طولانی مدت موجود نجات دهد و باعث تقویت ثبات در منطقه گردد.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: ما خواهان امنیت و ثبات در منطقه هستیم ولی این اتفاق زمانی رخ می دهد که بر سر مسائل مهم به توافق رسیده باشیم.

این چهارمین بار است که طی دوران حکومت حزب تحریک انصاف، دولت پاکستان هند را به مذاکره دعوت می نماید ولی امکان رد شدن این دعوت از سوی دهلی نو زیاد است.

پیش از این کارشناسان بر این باور بودند که دهلی نو جهت استفاده انتخاباتی کوشش می نماید فضای عمومی را علیه دولت پاکستان تحریک کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عمران خان بازهم هند را به مذاکره دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان بازهم هند را به مذاکره دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید