طرز تهیه کیک بیسکوییتی، یک طعم متفاوت و دلچسب

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرنگارانـ کیک ها از جمله دسر ها و عصرانه های خوشمزه و دلپذیر در سراسر جهان هستند که در انواع میوه ای، خامه ای، شکلاتی، پنیری و... تهیه می شوند که هرکدام هواداران خاص خود را دارند. کیک بیسکوییتی یا بیسکوکیک یکی از انواع خوشمزه کیک هاست که برای تهیه آن از کرم بیسکوییت استفاده می گردد و به همین علت طعم بسیار دلنشین و دلچسبی دارد.

طرز تهیه کیک بیسکوییتی، یک طعم متفاوت و دلچسب

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کرم بیسکوییت نوعی از کرم های صبحانه است که در بسته بندی های شیشه ای در فروشگاه های مواد غذایی به فروش می رسد و شما می توانید خیلی راحت آن را تهیه کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه کیک بیسکوییتی همراه با نکات مهم و فوت و فن های مربوط به تهیه آن تقدیم به شما کاربران گرامی خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه کیک بیسکوییتی

آرد سفید قنادی: 200 گرم

شکر: 120 گرم

تخم مرغ: 3 عدد

کره: 120 گرم

کرم بیسکوییت: 120 گرم

بکینگ پودر: 1 قاشق مرباخوری

وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری

پودر دارچین: یک چهارم قاشق چای خوری

پودر هل: یک چهارم قاشق غذاخوری

نمک: نوک قاشق چای خوری

قبل از تهیه هر نوع کیک و شیرینی باید این نکات را در خصوص مواد اولیه رعایت کنید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید:

1- برای درست کردن کیک مواد اولیه را به دمای محیط برسانید؛ بنابراین سعی کنید حداقل نیم ساعت قبل از آغاز همه مواد را از یخچال خارج کنید و اجازه دهید به دمای محیط برسند.

2- معمولاً درجه حرارت و مدت زمان پخت در فر های مختلف فرق دارد. به عنوان مثال اگر در دستور گفته شده دمای 175 درجه به مدت 45 دقیقه ذکر شده، ممکن است در فر شما با این دما و مدت زمان نتیجه مطلوبی حاصل نگردد. البته نگران این موضوع نباشید. با چندبار استفاده از فر متوجه می شوید که چه دما و مدت زمانی برای پخت کیک ها در فر شما مناسب است.

با این حال به این موضوع توجه داشته باشید که معمولاً درجه حرارتی که در دستور ها گفته می گردد، بر مبنای فر برقی است. اگر از فر گازی استفاده می کنید، دما را بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد بیش تر بگذارید. اما دمایی که گفته می گردد، باز هم به فر شما بستگی دارد. باید قلق فر دست تان بیاید. با چند بار امتحان کردن متوجه دما و مدت زمان پخت خواهید شد.

همواره وقتی مواد اولیه را آماده کردید و روی میز کار قرار دادید، قبل از آغاز به کار فر را روشن کنید؛ چون برای تهیه هر نوع کیک یا شیرینی باید فر را از قبل روشن کنید تا موقعی که خواستید کیک را در فر بگذارید، فر کاملاً گرم شده باشد.

3-سعی کنید یک ترازوی دیجیتال و پیمانه های استاندارد آشپزی تهیه کنید؛ زیرا در تهیه کیک و شیرینی میزان های دقیق مواد اولیه بسیار مهم است.

4- همواره زمان به هم زدن تخم مرغ چندین بار هم زن را خاموش کنید و اطراف ظرف را با یاری لیسک تمیز و داخل ظرف بریزید تا ذره ای از تخم مرغ به صورت هم نزده داخل کیک نباشد. در غیر این صورت با وجود اینکه از وانیل و یا اسانس استفاده می کنید، باز هم کیک بوی تخم مرغ می گیرد.

5- همواره برای پخت هر کیکی آرد و مواد خشک دیگر مثل پودر کاکائو را 3 بار الک کنید. این کار باعث هواگیری و سبک شدن آرد می گردد. درنتیجه بافت کیک شما بهتر می گردد. نکته مهم دیگری که باید در خصوص آرد به آن توجه کنید، کیفیت آرد های موجود در بازار است که با هم تفاوت دارند. به همین علت متناسب با کیفیت آرد ممکن است میزان آن کم تر یا زیاد تر از میزانی گردد که در دستور گفته شده است؛ بنابراین موقع اضافه کردن آرد به این مسئله توجه داشته باشید.

اگر دیدید مواد کیک درحال سفت شدن است؛ ولی هنوز میزانی از آرد به جای مانده است؛ یعنی آردی که اضافه نموده اید، کافی است و بقیه را اضافه نکنید. اگر هم طبق دستور عمل کردید؛ ولی حس کردید مواد کیک هنوز به آن غلظتی که باید برسد، نرسیده است؛ یعنی باید کمی بیشتر آرد اضافه کنید؛ بنابراین شما همواره میزان آردی را که در دستور گفته شده است، تهیه کنید. حال ممکن است این میزان با توجه به کیفیت آرد کم یا زیاد گردد.

6- یک نکته خیلی مهم که در پخت انواع کیک باید رعایت کنید، این است که در فر را قبل از 30 دقیقه به هیچ عنوان باز نکنید. اگر این کار انجام دهید، تمام زحمات شما هدر می رود؛ زیرا کیک شما پف نمی کند.

7-در انتخاب قالب کیک دقت کنید. اگر قالب نسبت به مواد کوچک یا بزرگ باشد، نتیجه مطلوبی نمی گیرید. همواره باید قالبی را انتخاب کنید که وقتی مواد کیک را در آن ریختید، 3/1 قالب شما خالی بماند. البته همه این موارد احتیاج به تجربه دارد. شاید بار اول متوجه نشوید چه قالبی مناسب است. باید چند بار کیک درست کنید تا چشم شما به میزان ها عادت کند و بتوانید سریع قالب مناسب را انتخاب کنید.

8- وقتی می خواهید کیک را در قالب بریزید، از وسط بریزید. بعد به اطراف پخش کنید. سعی کنید کیک را طوری در قالب بریزید که مواد به صورت یک نواخت همه جا پخش گردد.

9- نکته مهم دیگر در پخت کیک انتخاب جنس قالب است. قالب های متنوع و گران قیمت زیادی در بازار موجود است. وقتی برای خرید قالب مراجعه می کنید، باتوجه به تنوع ممکن است در انتخاب قالب سردرگم شوید. یکی از برترین قالب ها برای تهیه انواع کیک که نسبت به سایر قالب ها قیمت مناسبی هم دارد، قالب های گالوانیزه است که معمولاً می توانید آن ها را از همه لوازم قنادی ها تهیه کنید. این قالب ها در طرح ها و شکل های مختلف موجودند.

طرز تهیه کیک بیسکوییتی

1 ـ برای آغاز کار کره را که به دمای محیط رسیده و نرم شده است، همراه با شکر و وانیل داخل یک کاسه مناسب بریزید و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه با دور تند بزنید تا کرم رنگ و حجیم گردد.

2 ـ در این مرحله تخم مرغ ها را یکی یکی و با فاصله اضافه کنید، به این صورت که تخم مرغ اول را اضافه کنید و یک دقیقه هم بزنید؛ سپس تخم مرغ دوم و به همین ترتیب تخم مرغ سوم را اضافه کنید.

3 ـ کرم بیسکوییت را داخل یک کاسه بریزید و روی بخار کتری بگذارید تا رقیق گردد؛ بعلاوه می توانید آن را داخل فر داغ یا مایکرویو بگذارید تا آب گردد. اجازه بدهید کرم بیسکوییت رقیق شده خنک گردد؛ سپس به ترکیب کره و تخم مرغ اضافه کنید و سی ثانیه هم بزنید تا کامل با مواد مخلوط گردد.

4 ـ آرد، بکینگ پودر، پودر دارچین، پودر هل و نمک را با هم مخلوط و سه بار الک کنید؛ سپس کم کم به مایه کیک اضافه کنید و با لیسک یا همزن دستی از یک جهت هم بزنید تا آرد کاملا مخلوط گردد و حالت گلوله ای نداشته باشد.

5 ـ کف قالب مورد نظر را کاغذ روغنی پهن کنید و دیواره های قالب را با کره سرد چرب کنید و کمی آرد بپاشید. حالا مایه کیک را داخل قالب بریزید و سطح آن را صاف کنید. یک قالب 20 سانتی برای پخت این کیک مناسب است. قالب کیک را در فر 170 درجه سانتیگراد که از قبل گرم نموده اید، به مدت 45 دقیقه قرار بدهید تا کیک بپزد.

6 ـ بعد از اینکه کیک پخت، قالب را از فر خارج کنید و اجازه بدهید تا سرد گردد؛ سپس کیک را از قالب بیرون بیاورید. نیم ساعت صبر کنید تا کیک کاملا خنک گردد؛ سپس میزانی کرم بیسکوییت را گرم کنید تا رقیق و روان گردد و روی کیک خنک شده بریزید. بعلاوه می توانید میزانی بیسکوییت را پودر کنید و برای تزیین دورتادور کیک بریزید. کیک بیسکوییتی خوشمزه شما آماده سرو است، نوش جان.

منبع: فرارو

به "طرز تهیه کیک بیسکوییتی، یک طعم متفاوت و دلچسب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه کیک بیسکوییتی، یک طعم متفاوت و دلچسب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید