زنده گیری یک قلاده پلنگ در شهرستان نور

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: یک قلاده پلنگ ماده بالغ، پس از گرفتار شدن در تله سیمی، به وسیله تیم امدادی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، زنده گیری و به قرنطینه منتقل شد.

زنده گیری یک قلاده پلنگ در شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آبی اناری ها به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،حسینعلی ابراهیمی گفت: درپی گزارش اهالی روستای پیمط شهرستان نور مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده پلنگ ماده بالغ در تله سیمی از ناحیه کمر، تیم امدادی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران متشکل از دامپزشک و تعدادی از محیط بانان، راهی منطقه شدند و با استفاده از داروی بیهوشی، حیوان را از تله آزاد کردند.

او اضافه نمود: به منظور اطمینان از سلامت پلنگ، حیوان به مرکز قرنطینه سمسکنده ساری منتقل تا پس از اطمینان از سلامتی کامل، برای رهاسازی آن تصمیم گیری گردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه سن ماده پلنگ بین 7 تا 8 سال تخمین زده شده است، افزود: بنابر توصیه دامپزشک، حیوان باید 48 تا 72 ساعت تحت مراقبت باشد، در این مدت علایم بالینی آن چک شده و تحت رادیولوژی قرارگرفته است. در علایم ظاهری نشان از آسیب جدی ندارد، اما با توجه به اینکه ماده پلنگ بالغ هست و احتمال جفت گیری و باردار بودن وجود دارد، مقرر شد فردا سی تی اسکن هم انجام گردد تا در صورت اطمینان از سلامتی نسبت به رهاسازی در زیستگاه خودش اقدام کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "زنده گیری یک قلاده پلنگ در شهرستان نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده گیری یک قلاده پلنگ در شهرستان نور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید