دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ خوب نیست

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، DxOMark نتایج آنالیز های تخصصی خود بر روی دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ را منتشر کرد که برای یک گوشی 380 دلاری به شدت مأیوس کننده است. این گوشی در بهتری حالت عملکردی مشابه گوشی های کلاس قیمتی خود دارد و می توان آن را با گلکسی A50 یا Redmi Note 8 Pro با قیمت کمتر از نصف مقایسه کرد. جزئیات را در ادامه همین نوشتار بخوانید.

دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ خوب نیست

دوربین 64 مگاپیکسلی گوشی Galaxy A71 از نظر دامنه دینامیکی بهتر از گوشی هایی چون آیفون 11 اپل و Pixel 3a ارزیابی شده است. رندر رنگ ها هم تقریباً خوب ارزیابی شده اما پس مشکل دوربین گلکسی A71 کجا است و چرا امتیاز 84 را کسب نموده است؟

علی رغم به کارگیری سنسور دوربین 64 مگاپیکسلی، عکس های گرفته شده از جزئیات بالایی برخوردار نیستند. همچنین به کارگیری حسگر نسبتاً عظیم 1/1.72 اینچی پشت لنز f/1.8 باعث شده به کاهش سرعت شاتر در صحنه های با نور کم احتیاج باشد که مطمئناً هیچ ایده آل نیست. تصاویر گرفته شده در نور کم هم ضعیف تر از انتظار بوده و عملکرد فوکوس اتوماتیک نیز بسیار با آنچه که بتوان مناسب ارزیابی کرد، فاصله داشته است.

دوربین الترا واید گلکسی A71 دارای لنز بسیار عریض 12 میلی متری است که منجر به بروز Geometric Distortion محسوس می گردد. با این حال حسگر 12 مگاپیکسلی دوربین التراواید این گوشی دامنه دینامیکی خوب و رنگ های با طراوت ارائه می نماید، هرچند که در فضای بسته به همین خوبی عمل نمی نماید.

گوشی Galaxy A71 سامسونگ دوربین تله فوتو جداگانه ندارد و در عوض از وضوح بالای دوربین اصلی و تکنیک برش تصویر برای ارائه عظیمنمایی استفاده می نماید. با این حال جزئیات تصویر پس از عظیمنمایی به شدت کاهش می یابد. هرچند افت جزئیات تصویر از نتایج اجتناب ناپذیر این تکنیک است، اما دوربین 12 مگاپیکسلی Pixel 3a در این زمینه بسیار از دوربین 64 مگاپیکسلی گلکسی A71 بهتر عمل می نماید.

گوشی گلکسی A71 در بخش ویدئو امتیاز نهایی 74 را کسب نموده که جالب نیست. در بخش ویدئو لرزش گیر الکترونیکی و فوکوس اتوماتیک آن به خوبی عمل می نماید. با این حال دامنه دینامیکی ویدئو محدود است و جزئیات ویدئوهای 4K ضبط شده با گلکسی A71 به پای گوشی های دیگر این رده قیمتی نمی رسد.

در مجموع عملکرد دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ ضعیف تر از iPhone 11 ،Pixel 3a و Redmi K20 Pro ارزیابی شده است. عملکرد دوربین این گوشی بیشتر به Redmi Note 8 Pro با قیمت 179 دلار یا کمتر از نصف قیمت گلکسی A71 نزدیک است.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین گوشی گلکسی A71 سامسونگ خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید