دانشجویان بین الملل پس از حداکثر 3 سال کار در کانادا قادرند برای اقامت دائم درخواست دهند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اجازه کار پس از فارغ التحصیلی که تحت عنوان PGWP شناخته می گردد، به دانشجویان بین المللی که از یک مؤسسه آموزشی موردتأیید در کانادا فارغ التحصیل شده اند، امکان می دهد تا حداکثر 3 سال در کانادا مشغول به کار شوند. سابقه کاری که دانشجویان به وسیله PGWP کسب می نمایند، در پذیرش درخواست اقامت دائم آنها تحت چندین برنامه مهاجرتی کانادا، تأثیرگذار است. به همین علت، بسیاری از دانشجویان پس از انقضاء PGWP خود، برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام می نمایند.

دانشجویان بین الملل پس از حداکثر 3 سال کار در کانادا قادرند برای اقامت دائم درخواست دهند

در واقع یک نوع اجازه کار آزاد یا open work permit است؛ بدین معنا که دارندگان آن قادرند برای هر کارفرمایی در کانادا کار نمایند. ذکر این نکته لازم است که افراد دارای سابقه کار تخصصی برای دریافت اقامت دائم کانادا در اولویت خواهند بود.

منظور از سابقه کار تخصصی سابقه کار در مشاغلی است که بر اساس طبقه بندی مشاغل NOC، دارای سطح مهارت 0، A، یا B هستند. (این طبقه بندی در پاییز سال 2022 با اعمال معیارهای TEER تغییر خواهد نمود.) وبسایت های استانی و بعلاوه وبسایت دولت فدرال کانادا برای اطلاع از سطح شغلی موردنظر متقاضیان، در دسترس است.

شایان ذکر است گزینه اجازه کار Bridging Open Work Permit یا BOWP به متقاضیانی که PGWP آنها قبل از تصمیم گیری دولت فدرال در مورد پرونده اقامت دائم آنها منقضی شده است، اجازه می دهد به کار در کانادا ادامه دهند.

اکسپرس انتری، برنامه های انتخاب استانی یا PNP، برنامه نیروی کار متخصص کبک یا QSWP، و پایلوت مهاجرت آتلانتیک AIP برای دانشجویانی که قصد اقامت دائم کانادا پس از انقضاء PGWP خود را دارند، در دسترس است. بیشتر متقاضیان این برنامه های مهاجرتی به حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت احتیاج دارند. در صورتی که همسر این متقاضیان، مقیم دائم یا شهروند کانادا باشند، آنها بعلاوه قادرند از راستا اسپانسرشیپ همسران برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

منبع: خبرکانادا

به "دانشجویان بین الملل پس از حداکثر 3 سال کار در کانادا قادرند برای اقامت دائم درخواست دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان بین الملل پس از حداکثر 3 سال کار در کانادا قادرند برای اقامت دائم درخواست دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید