بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن سکونت دارند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن قرار گرفته است اما این به معنی از بین بردن میراث های تاریخی جهت رفاه این جمعیت نیست.

بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن سکونت دارند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، فریدون بابایی اقدم در آیین افتتاح دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری در تالار وحدت تبریز، اظهار کرد: موضوع احداث مترو بخش تاریخی شهر را نشانه گرفته و با وجود مطالعه های بسیار در این زمینه، بعضی از افراد همچنان این موضوع را زیر سوال می برند.

وی اضافه کرد: جلوگیری از ادامه پروژه هایی همچون میار میار توسط یونسکو و سازمان میراث فرهنگی کشور در این میان خبر بسیار خوبی است.

بابایی اقدم در مورد دستور کار جدید توسعه شهری سازمان ملل، بیان نمود: سازمان ملل در طی سال های گذشته دستور کار جدید توسعه شهری برای سال 2030 را تصویب و برای دولت مردان ابلاغ نموده است.

وی اضافه کرد: هدف از این دستور کار این است که افق جدیدی را برای سال 2030 در نظر گرفته و شهرها و جوامع پایدار را ایجاد کنیم؛ برای رسیدن به این هدف باید شهرها را ایمن و تاب آور ساخته و مشارکت همه گروه ها را داشته باشیم.

بابایی اقدم در مورد بافت های تاریخی تبریز، گفت: بافت های تاریخی شهرهایی همچون تبریز که در طول تاریخ بارها به عنوان پایتخت انتخاب شده اند، پیچیدگی های خاصی دارند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در انتها اعلام نمود: فرصت آزمون و خطا برای حفظ بافت های تاریخی شهر نداشته و باید عملکرد شهرهای پیروز تاریخی را مطالعه و رضایت شهروندان را جلب کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن سکونت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش عمده جمعیت تبریز در بافت تاریخی آن سکونت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید