اکتشاف بقایای انسان های عصر برنز در روسیه

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، باستان شناسان در پی اکتشاف اسکلت انسان های عصر برنز درحالی که مجموعه از منقار پرندگان به عنوان زره و یا گردن آویز در کنارشان دیده می گردد، به تحقیق و تفحص درخصوص سنت های مردم این دوره و علت استفاده از این وسیله پرداختند.

اکتشاف بقایای انسان های عصر برنز در روسیه

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها و به نقل از انشنت اوریجینز، این یافته ها بخشی از اکتشاف دو قبر مجزایی است که متعلق به اوایل عصر برنز هستند و سال گذشته در شهر نووسیبیرسک کشف شدند.

باستان شناسان با حفاری یکی از قبرها به ده ها منقار پرنده و جمجمه پرندگان عظیم الجثه که به شکل زره و یا گردن آویز به یکدیگر متصل شده بودند، برخوردند.

لیدیا کوبلوا باستان شناس مؤسسه باستان شناسی نووسیبیرسک در مورد این اکتشاف اعلام کرد: هیچ گونه اکتشاف مشابه ای که مربوط به عصر برنز و نواحی غرب سیبری باشد تاکنون مشاهده نشده است. اما علت این که فکر می کنیم این منقارهای به هم متصل شده به عنوان گردن آویز، یقه و زره مورد استفاده قرار می گرفته اند آن است که این منقارها درحالی کشف شدند که به صورت دسته های به هم متصل شده در پشت جمجمه و در طول گردن همچون وسیله ای که به عنوان یقه از گردن شخص محافظت می نماید، قرار داشتند.

گونه پرندگان یافت شده، درآینده پس از آن که منقارهای کشف شده مورد آنالیز پرنده شناسان قرار گرفتند، اعلام خواهد شد، اما در آنالیز های اولیه به نظر می رسد این منقارها به گونه ماهی خواران تعلق داشته باشند.

مطالعه و جداسازی منقارها ممکن است ماه ها زمان ببرد. متخصصان ترمیم و بازسازی مؤسسه باستان شناسی نووسیبیرسک از ظریف ترین ابزار خود برای آشکار کردن رمز این ابداع باستانی استفاده می نمایند. آنان معتقدند اکتشاف جدید، دست کمی از جواهر ندارد.

باستان شناسان در کنار قبر فردی که گردنبند منقاری را همراه داشت، یک قبر شامل بقایای دو کودک 5 و 10 ساله و فرد بالغ دیگری کشف کردند. در کنار بقایای انسان کشف شده دو حلقه و یک میله برنزی که به نظر می رسد اعضای جدا شده یک نقاب باستانی باشند نیز کشف شد.

چندین سنگ تراشیده شده به شکل هلال که گمان می رود در مراسم خاکسپاری مورد استفاده قرار گرفته باشند در کنار استخوان های مرد بالغ کشف شدند.

لیدیا کوبلوا اضافه نمود: استخوان های کشف شده متعلق به فردی از طبقه بالای جامعه است چرا که تیم باستان شناسی ما مدت طولانی را در این مکان به آنالیز و مطالعه پرداخته و در مجموع بقایای 30 انسان مختلف را از دل خاک بیرون کشیده است. تمامی این اکتشافات جالب توجه بودند ولی هیچ یک از آن ها، همچون دو قبر 5 هزار ساله کشف شده اخیر حیرت آور نبودند. ما معتقدیم بقایای کشف شده متعلق به یک مبلغ دینی یا کشیش باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اکتشاف بقایای انسان های عصر برنز در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکتشاف بقایای انسان های عصر برنز در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید