افتتاح بزرگ ترین مزرعه هوایی جهان ، 14 هزار مترمربع مزرعه شهری در آسمان

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، بزرگ ترین مزرعه شهری اروپا و دنیا به مساحت 14 هزار مترمربع اوایل سال آینده میلادی روی بام ساختمانی در جنوب غربی پاریس افتتاح می گردد.

افتتاح بزرگ ترین مزرعه هوایی جهان ، 14 هزار مترمربع مزرعه شهری در آسمان

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از گاردین، این مزرعه هوایی روی بام ساختمانی شش طبقه بنا شده و با داشتن بیش از 30 گونه متفاوت گیاهی هر روز حدود هزار کیلوگرم سبزی و میوه در آن فراوری می گردد. 20 کشاورز و باغبان در این مزرعه کار می نمایند و برای پرورش میوه ها و سبزی ها از روش های صرفا ارگانیک بهره می برند.

پاسکال هاردی، بنیانگذار شرکت کشاورزی آگری پلیس ویژه کشت و کار در محدوده های شهری است. مزرعه هوایی این شرکت روی سقف مجموعه نمایشگاهی ورسای در منطقه 15 پاریس ساخته شده و هاردی هدف از راه اندازی این مزرعه را ارائه مدلی برای فراوری پایدار به ویژه در مناطق شهری می داند. قرار است کنار مزرعه یک رستوران با گنجایش 300 نفر ساخته گردد که در آن غذاهای فصلی بر اساس فراوری همان روز عرضه می گردد.

برپایی تورهای آموزشی و کارگاه های گروهی و ترتیب دادن رویدادهای ویژه از دیگر کارکردهای مزرعه هوایی پاریس است که در عین حال به شهروندان پاریسی آموزش های لازم را برای داشتن مزرعه شخصی ارائه می دهد. شهر پاریس متعهد شده است تا سال 2020 حدود 100 هکتار زمین به سبزی کاری اختصاص دهد که یک سوم این مساحت در اختیار کشاورزی شهری خواهد بود. راه اندازی پیاده راه کشاورزی زیر خط متروی هوایی از دیگر برنامه هاست.

منبع: همشهری آنلاین

به "افتتاح بزرگ ترین مزرعه هوایی جهان ، 14 هزار مترمربع مزرعه شهری در آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح بزرگ ترین مزرعه هوایی جهان ، 14 هزار مترمربع مزرعه شهری در آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید