آشنایی بیشتر با پایتخت معماری خاورمیانه، شهر بیروت در لبنان

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، درست مانند زبان گفتاری، هر ملتی برای خودش زبان معماری و طراحی مخصوصی دارد، زبانی که اغلب به گونه ای بیان می گردد که برای سایر ملت های دیگر نیز قابل فهم باشد. شاید تا قبل از این نمی دانستید که پایتخت معماری خاورمیانه شهر بیروت، پایتخت کشور بسیارکوچک لبنان باشد. کشوری که طول آن را می گردد در مدت زمان فقط 2 ساعت با ماشین طی کرد. در این مطلب قصد داریم به معرفی نمونه هایی از طراحی های پیشرفته در این شهر ساحلی بپردازیم که تقریبا نیمی از جمعیت 4 میلیونی لبنان را در خود جای داده است.

آشنایی بیشتر با پایتخت معماری خاورمیانه، شهر بیروت در لبنان

معماری و طراحی، مانند سایر هنرها، یک نظم و قاعده است که می تواند مستقیما با مردم صحبت کند. معماری یک ابزار قدرتمند است که می تواند شکاف ها را پر کند و جوامع مختلف را به یکدیگر متصل کند. ارزش یک معماری و طراحی پیروز را توانایی آن در ایجاد اتحاد بین مردم و همچنین وادار کردن آنها به تفکر و افزایش آزادی در انتخاب، تعیین می نماید. بعلاوه طراحی و معماری می تواند ویترینی برای بنمایش گذاشتن صنایع مختلف یک جامعه باشد و فرهنگ ویژه یک کشور که ممکن است توسط جوامع دیگر یا حتی مردم خود جامعه نادیده گرفته شده باشد را به همگان معرفی کند.

بیروت یکی از بسیار شهرهای خاورمیانه است که در گذشته دور و نزدیک کشمکش ها و مناقشات زیادی را تجربه نموده که پایان چنین اتفاقاتی باعث جدا شدن سطوح مختلف جامعه و بی هویت شدن شهر شد. اما طی سال های اخیر بیروت تمام کوشش خود را برای رهایی از این حالت انجام داده بطوریکه هم اکنون با شهری طرف هستیم که طراحی و معماری در آن شکوفا شده و رنگ خاکستری و تیره شهر را به رنگی سبز و شاد تبدیل نموده است. در شکل های زیر با تعدادی از بهترین طرح های بیروت آشنا خواهیم شد.

مغازه ساندویچ فروشی راکت در بیروت:

کافه دایم در بیروت:

جایگاه فیلی با شهرت جهانی ساخته شده توسط شرکت طراحی بیروتی:

نیمکتی ساخته شده با پرنتر سه بعدی برای مکان های عمومی:

ساختمان مینا در بیروت با پانل های حساس به نور خورشید:

ربات نقاش در بیروت که با اسکن سه بعدی اشیا آنها را نقاشی می نماید:

پایتخت معماری خاورمیانه

منبع: اتاق

به "آشنایی بیشتر با پایتخت معماری خاورمیانه، شهر بیروت در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی بیشتر با پایتخت معماری خاورمیانه، شهر بیروت در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید