چگونه یک استایل با وست بافت ترندی و مجذوب کننده داشته باشید؟ (مردانه و زنانه)

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، وست بافت که در اصطلاح ژیله هم نامیده می گردد یکی از آیتم های کاربردی پاییزی و زمستانی است که ماهیتی کلاسیک و به نظر قدیمی دارد اما این آیتم پرکاربرد می تواند برای خلق استایل های مدرن و خاص هم مناسب باشد. شما می توانید با استفاده از یک وست بافت استایل های متنوع لایه لایه و رنگارنگ زمستانی و پاییزی خلق کنید. در این مطلب ضمن پرداختن به انواع مدل های وست بافتنی، 7 استایل کاربردی مردانه و زنانه با وست بافت را برایتان ارائه نموده ایم؛ با ما همراه باشید.

چگونه یک استایل با وست بافت ترندی و مجذوب کننده داشته باشید؟ (مردانه و زنانه)

انواع مدل وست بافتنی

وست بافت یکی از آیتم های کلاسیک و قدیمی است که به علت ماهیت خاصش می تواند در انواع مدل ها و طرح های مختلف بافته گردد. این آیتم کاربردی که ژیله هم نامیده می گردد در واقع یک پلیور یا ژاکت بافت بدون آستین یا نوعی جلیقه بافتنی است که شاید بیش از صد سال قدمت دارد و با وجود قدیمی بودنش سال هاست که در کالکشن های مختلف برندهای نام آشنای دنیا مد مورد استفاده قرار گرفته و هر چند سال یک بار در چرخه مد قرار می گیرد.

وست بافت ممکن است جلوبسته یا جلوباز باشد و مدل یقه اش می تواند به شکل گرد، یقه هفت و یا حتی یقه اسکی باشد. وست بافت می تواند اورسایز، فیت یا حتی جذب باشد و این که چه نوع وست بافتی را انتخاب می کنید بستگی به نوع استایل و بعلاوه سلیقه شخصی شما دارد.

وست های بافت طرح دار می توانند بسیار مجذوب نماینده باشند؛ به خصوص در استایل های کژوال و یا حتی اسپرت، یک وست بافت رنگارنگ طرح دار می تواند استایل را بسیار مجذوب نماینده تر کند. طرح روی وست های بافت می تواند به این آیتم های کلاسیک ماهیتی مدرن و خاص بدهد. اگر بافتنی با میل و کاموا را بلد باشید حتی می توانید خودتان وست بافت ببافید و این آیتم مجذوب نماینده و کلاسیک را به استایل تان اضافه نموده و استایل های متنوعی برای خودتان بسازید.

1. ست کژوال و اسپرت با وست بافتنی و تی شرت

ترکیب تی شرت با وست بافت می تواند ماهیتی مدرن تر به وست های بافت بدهد. این استایل برای اوایل پاییز، اواخر زمستان و اوایل بهار می تواند یک استایل کاربردی و مجذوب نماینده باشد. با این استایل می توانید شلوار کتان، شلوار کارگو و بعلاوه انواع شلوار جین را بپوشید. این استایل را می توانید با انواع نیم بوت و یا کتانی تکمیل کنید.

برای این که استایلتان مجذوب نماینده تر باشد به هماهنگی رنگ بین وست بافت و تی شرت دقت کنید؛ وست بافت طرح دار با تی شرت ساده و وست ساده با تی شرت طرح دار می تواند ترکیب مجذوب نمایندهی برای یک استایل کژوال خاص باشد. نکته دیگری که باید رعایت کنید سایز وست بافت است؛ وست جذب را باید با تی شرت جذب بپوشید و وست اورسایز را می توانید هم با تی شرت جذب و هم با تی شرت فیت یا اورسایز بپوشید. این استایل را در فصل های سرد می توانید با انواع بارانی یا کاپشن ست کنید.

2. استایل با وست بافتنی و پیراهن مردانه

ترکیب وست بافت با پیراهن مردانه یک استایل کلاسیک و کژوال مردانه را می سازد. این استایل را می توانید با شلوار کتان، شلوار پارچه ای و یا شلوار جین استایل کنید. به علت ماهیت کژوال کلاسیکی که این استایل دارد می توانید آن را با انواع کفش های مردانه کژوال، نیم بوت و یا کفش های کالج مردانه استایل کنید. هماهنگی بین رنگ وست بافت و پیراهن مردانه می تواند این استایل را مجذوب نماینده تر کند. یک پیراهن چهارخانه رنگارنگ با وست بافت ساده یا یک پیراهن مردانه ساده همراه یک وست طرح دار می تواند ترکیب جالبی باشد؛ البته می توانید بنا به سلیقه تان هر دو آیتم را ساده انتخاب کنید و ماهیت کلاسیک تری به استایلتان بدهید. این استایل را با انواع پالتو، کت و ترنچ کت مردانه هم می توانید در فصل های سرد سال ست کنید.

3. استایل زنانه با وست بافت و شومیز

استایل زنانه با وست بافت و شومیز یکی از استایل های بسیار محبوب با وست بافت است. انواع شومیز را می توانید با وست بافت ست کنید و همچون دیگر استایل با وست بافت هماهنگی رنگی بین شومیز و وست بافت می تواند استایلتان را مجذوب نماینده تر کند. در استایل زنانه کژوال می توانید این استایل را با انواع کفش تخت کژوال زنانه، بوت و نیم بوت و یا کتانی ست کنید. همراه با شومیز و وست بافت می توانید شلوار کتان، شلوار پارچه ای کژوال، شلوار جین یا حتی دامن را ست کنید. برای این که فرم وست روی بدنتان مجذوب نماینده تر دیده گردد در این استایل می توانید از یک کمربند هم بهره ببرید و با توجه به رنگ ست بافت و شومیزتان یک کمربند ظریف و مجذوب نماینده زنانه انتخاب کنید و روی وست بافت تان ببندید. این استایل را در زمستان می توانید با انواع پالتو، ترنچ کت یا کت ست کنید.

4. استایل وست بافت و بلوز جذب یا پلیور

بلوز جذب یا پلیور یکی از دیگر آیتم های مناسب برای استایل با وست بافت است. پلیورهای بافتنی همراه با وست می توانند شما را گرم تر نمایند و درعین حال به شما یاری نمایند تا یک استایل لایه لایه زمستانی و پاییزی بسازید. بلوزها و پلیورهای یقه اسکی هم می توانند با وست بافت ترکیب مجذوب نمایندهی را پدید آورند. در استایل مردانه اگر این ترکیب را همراه با شلوار رسمی مردانه و یا شلوار کتان و کفش رسمی و نیمه رسمی ست کنید می توانید یک استایل کژوال اسمارت یا نیمه رسمی خاص و شیک داشته باشید. همچون دیگر استایل ها با وست بافت ترکیب رنگی و هارمونی بین رنگ ها می تواند استایل تان را با وست بافت مجذوب نماینده تر کند.

5. ست مردانه شیک با وست بافت و کراوات

ترکیب وست بافت، پیراهن مردانه و کراوات یک ترکیب کلاسیک و بسیار پرطرف دار برای استایل های رسمی و نیمه رسمی مردانه است. بسته به این که می خواهید استایلتان چقدر ماهیت کلاسیک و رسمی داشته باشد می توانید رنگ و طرح وست بافت را انتخاب کنید. در این استایل بهتر است به سراغ وست های بافت یقه هفت بروید تا همراه با یقه پیراهن و کرواتتان جلوه مجذوب نماینده تری داشته باشد. در این استایل با انتخاب یک کفش مردانه رسمی شیک و بعلاوه یک ساعت رسمی مردانه می توانید استایل تان را شیک تر کنید. این استایل را می توانید با پالتوها، ترنچ کت ها و کت های شیک مردانه در فصل های سرد سال ست کنید.

6. استایل زنانه با وست بافت و دامن یا پیراهن زنانه

در استایل زنانه می توانید وست بافت را با دامن و یا حتی پیراهن زنانه بلند یا کوتاه استایل کنید. برای ست کردن وست بافت با دامن می توانید وست را همراه با یک تی شرت، بلوز یا شومیز همراه با دامن های کوتاه و یا بلند بپوشید و یا حتی می توانید وست را بدون این که چیزی زیرش بپوشید همراه با دامن ست کنید. این استایل هم جزو استایل های کژوال محسوب می گردد بنابراین می توانید همراه با این استایل انواع کفش تخت کژوال زنانه مانند کفش کالج، نیم بوت ها و بوت های بدون پاشنه یا کتانی ها را بپوشید.

در استایل با پیراهن زنانه و وست بافت می توانید یک پیراهن زنانه کژوال را بپوشید و رویش یک وست بافت به تن کنید. این استایل هم یکی از استایل های کلاسیک و خاطره انگیز است که جلوه ای شبیه به استایل زنان در دهه های پنجاه و چهل میلادی را در فکر تداعی می نماید. این استایل هم با کفش کالج، نیم بوت های ظریف بدون پاشنه و یا کفش های کتانی جلوه مناسبی خواهد داشت.

7. پوشیدن وست بافت به تنهایی

هم در استایل زنانه و هم در استایل مردانه می توانید وست بافت را به تنهایی هم استایل کنید. البته بافت های کلاسیک ساده شاید برای این مدل چندان مجذوب نماینده نباشند و اگر می خواهید وست بافت را به تنهایی بپوشید بهتر است به سراغ وست هایی با مدل های بافت خاص یا طرح دار بروید. این استایل هم جزو استایل های کژوال و حتی اسپرت محسوب می گردد و می توانید آن را با شلوارهای کتان، جین یا شلوارهای پارچه ای کژوال ست کنید.

و در آخر

در این مقاله انواع استایل های مختلف با وست بافتنی را برایتان توضیح دادیم. اگر یک وست بافت در کمد لباس تان دارید و زیاد از آن استفاده نمی کنید اکنون می توانید با توجه به استایل های تعیین شده در این مطلب و با استفاده از آیتم های مناسب استایل های مجذوب نماینده و متنوعی با وست بافتتان خلق کنید؛ اگر هم در کمد لباس تان وست بافت ندارید می توانید با توجه به نوع استایل شخصی تان یک یا چند وست بافت تهیه کنید و با استفاده از این آیتم کاربردی به استایل های پاییزی و زمستانی تان تنوع بدهید.

منابع: glamourmagazine, garmentprinting

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه یک استایل با وست بافت ترندی و مجذوب کننده داشته باشید؟ (مردانه و زنانه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک استایل با وست بافت ترندی و مجذوب کننده داشته باشید؟ (مردانه و زنانه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید