هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از امکان بیمه تمام افراد شاغل در صنایع دستی و هنرهای سنتی دارای مجوز معتبر از سوی سازمان اطلاع داد.

هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز سه شنبه 27 شهریور 97 با اعلام این خبر گفت: طی تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان، عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، در راستای اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی تفاهم نامه امکان برخورداری افراد شاغل در صنایع دستی و هنر های سنتی دارای مجوز معتبر از سوی صندوق مذکور فراهم شد.

آبدار تاکید نمود: رونق و شکوفایی صنایع دستی در سایه حمایت از هنرمندان و فراوری نمایندگان صنایع دستی محقق می گردد، زیرا اهمیت صنایع دستی در بخش صادرات غیرنفتی و اشتغال زایی می تواند در رونق صادرات و توسعه پایدار موثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: مهم ترین هدف این تفاهم نامه حمایت از هنرمندان صنایع دستی است و موضوعاتی مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی هنرمندان صنایع دستی و شاغلان روستایی و عشایری مورد توجه قرار گرفته است. طی این تفاهم نامه 10 درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت خواهند کرد.

او در خصوص افراد تحت پوشش این بیمه، گفت: صنعتگران صنایع دستی شاغل در روستاها و شهرها که دارای پروانه مشاغل خانگی و یا پروانه فراوری انفرادی هستند، شامل این بیمه می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی توضیح داد: در این راستا متقاضیان می توانند با مراجعه و اخذ معرفی نامه از معاونت صنایع دستی استان و یا نمایندگی های اداره کل در شهرستانها، با مراجعه به کارگزاری های صندوق برای دریافت عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی اقدام نمایند.

آبدار در خاتمه اعلام کرد: در حال حاضر تعداد 11 هزار هنرمند در 86 رشته صنایع دستی در استان آذربایجان شرقی به طور مستقیم فعالیت می نمایند.

متقاضیان شاغل در شهرستان تبریز به منظور دریافت معرفی نامه به ساختمان معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی واقع در خیابان امام، نبش خیابان شهید جدیری مراجعه نمایند.

منبع: میراث آریا

به "هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید