نخستین صدراعظم زن تاریخ اتریش انتخاب شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، پس از رسوایی دولت پیشین اتریش، رئیس جمهور این کشور بریجیت بیرلین، قاضی دادگاه قانون اساسی اتریش، را به عنوان صدراعظم موقت معرفی کرد.

نخستین صدراعظم زن تاریخ اتریش انتخاب شد

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور اتریش، بریجیت بیرلین، قاضی دادگاه قانون اساسی، را به عنوان صدراعظم موقت این کشور منصوب کرد. هرچند بیرلین بطور موقت به انجام وظایف خود خواهد پرداخت، در تاریخ اتریش او اولین زن صدراعظم این کشور است.

بیرلین دولت موقت را تا انتخابات زودتر از موعد مجلس در ماه سپتامبر رهبری خواهد کرد. هم اکنون او باید کابینه وزیران را تشکیل بدهد که پس از تأیید رئیس جمهور سوگند یاد خواهد کرد. صدراعظم جدید نام دو نفر را که در دولت موقت حضور خواهند داشت، اعلام کرده است.

معاون بیرلین به عنوان قاضی دادگاه قانون اساسی جایگزین او در این سمت خواهد شد.

بیرلین 69 ساله حقوق دان است و در دادستانی وین کار می کرد. او دادستان کل وین بود. از سال 2003 معاون رئیس دادگاه قانون اساسی و از فوریه سال گذشته ریاست این نهاد را عهده دار بود.

شایان ذکر است، صدراعظم اتریش پس از آنکه معاونش در پی نشر یک نوار ویدیویی و رسوایی فساد استعفا کرد، درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام را داد. اپوزیسیون اتریش خواهان توقف کار ائتلاف حاکم و انتخابات زودهنگام شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نخستین صدراعظم زن تاریخ اتریش انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین صدراعظم زن تاریخ اتریش انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید