دستور پادشاه سوئد برای قطع مستمری سلطنتی 5 نوه اش

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، پادشاه سوئد طی فرمانی 5 نوه خود را از سلطنت خلع نموده تا ضمن صرفه جویی در هزینه های سلطنتی آن ها از رعایت وظایف سلطنتی معاف شوند.

دستور پادشاه سوئد برای قطع مستمری سلطنتی 5 نوه اش

این فرمان پادشاه رویه جدیدی را در خاندان سلطنتی سوئد بنیان خواهد گذاشت.

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه سوئد طی فرمانی 5 نوه خود را از سلطنت خلع نموده تا ضمن صرفه جویی در هزینه های سلطنتی آن ها از رعایت وظایف سلطنتی معاف شوند.

بی بی سی گزارش داد؛ این پنج نوه همچنان عضو خاندان سلطنت باقی خواهند ماند و القاب دوک و دوسش را هم تصاحب خواهند کرد، اما از انجام تکالیف و تشریفات سلطنتی معاف خواهند بود، اما دیگر از محل بیت المال هم مستمری دریافت نخواهند کرد.

این تصمیم البته دو نوه پادشاه گوستاف را که در رده بعدی کسب مقام پادشاهی هستند شامل نخواهد شد.

ناظران می گویند این اقدام هم سو با رویکردی است که به خاندان سلطنتی سوئد اجازه می دهد در صرف هزینه ها و دستمزد های خاندان سلطنتی ملاحظه گردد.

بنابر تصمیم جدید پادشاه سوئد دو پسر پرنس کارل فیلیپ وسه فرزند پرنسس مادلین شامل این فرمان جدید خواهند شد.

به این ترتیب این پنج نوه که بین یک تا 5 سال سن دارند دیگر واجد دریافت هزینه های سلطنتی از محل بیت المال و مالیاتی که شهروندان می پردازند نمی شوند.

این تصمیم شامل پرنسس استله و پرنس اسکار که فرزندان ولیعهد ویکتوریا و پرنس دانیل هستند نخواهد شد

کارشناسان خاندان سلطنتی سوئد می گویند این تصمیم واکنش پادشاه به نگرانی هایی است که در چند سال گذشته نسبت به رشد تعداد اعضای خانواده سلطنتی طرح شده بود و این که چند سال پیش مجلس سوئد از تمایلش برای بازبینی هزینه های خاندان سلطنتی از محل بیت المال خبر داده بود.

این تصمیم به چه معنی است؟

دیک هریسون، تاریخ دان سوئدی می گوید این تصمیم همچنین همسو با احتیاج های خانواده مدرن در دنیای امروز گرفته شده است. این که سال ها بود جامعه سوئد فکر می کرد نباید دیگر خرج و مخارج بیش از 100 عضو خاندان سلطنتی را از جیب خود بپردازد.

به گفته آقای هریسون، معافیت از وظایف سلطنتی همچنین به این بچه ها اجازه خواهد داد که زندگی معمولی را تجربه نمایند.

این تاریخ دان سوئدی به بی بی سی گفت: این تصمیم همچنین به آن ها اجازه خواهد داد که محصور به نرده های قصر نمانند و در حالی که زندگی را همچون دیگران تجربه می نمایند، لقب و عضویت خود در خانواده سلطنتی را هم حفظ خواهند کرد.

منبع: عصر ایران

به "دستور پادشاه سوئد برای قطع مستمری سلطنتی 5 نوه اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور پادشاه سوئد برای قطع مستمری سلطنتی 5 نوه اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید