ثبت پتنت های جدید در رابطه با رانندگی اتوماتیک توسط هوآوی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، به تازگی شرکت هوآوی پتنت (Patent) جدیدی را به ثبت رسانده که در آن به شیوه و سیستم برای رانندگی اتوماتیک اشاره شده است. پتنت به سندی خاص گفته می گردد که شرکت ها به یاری ثبت آن حقوق مربوط به یک اختراع یا محصول را برای خود حفظ نموده و مانع از سو استفاده های احتمالی می شوند.

ثبت پتنت های جدید در رابطه با رانندگی اتوماتیک توسط هوآوی

در این شیوه به یاری تاریخچه و شیوه رانندگی افراد و همچنین اطلاعات محیطی دریافتی یک استراتژی جدید و امن برای رانندگی اتوماتیک مناسب برای هر فرد در نظر گرفته می گردد. این شیوه جدید را می توان از چند منظر مورد آنالیز قرار داد. اطلاعات مربوط به عادت های رانندگی هر فرد از قبل در این سیستم ذخیره شده است. این اطلاعات در زمان رانندگی معمولی در شرایط مختلف مثل رانندگی در اتوبان یا خیابان درون شهری ذخیره می شوند. به علاوه اطلاعات محیطی نیز به صورت همزمان از روش های متفاوت مثل سنسورهای محیطی، اطلاعات ترافیکی و ماهواره ها دریافت می گردد.

به یاری تمام این اطلاعات، سیستم می تواند یک استراتژی کلی در خصوص شیوه رانندگی هر فرد ایجاد کند که شباهت زیادی به شیوه رانندگی خود او داشته و به یاری اطلاعات محیطی نیز کامل شده است.

در یک پتنت دیگر، هوآوی مدل جدیدی از مدارهای الکترونیک برای خودروهای الکترونیکی معرفی نموده است. باتری خودروهای الکترونیکی در حال حرکت نیز شارژ می شوند. این اتفاق می تواند به وسیله انرژی الکتریکی حاصل از ترمزها باشد یا در خودروهای هیبریدی توسط موتور بنزینی فراوری گردد.

مدار الکترونیکی جدید، باتری های خودرو را بسته به حالت های مختلف به یک دیگر متصل می نماید. یعنی اگر باتری ها در حال استفاده و دی شارژ (Decharge) شدن باشند سه باتری خودرو را به صورت موازی با هم در مدار قرار می دهد تا دوام عملکرد بالاتری داشته باشند. اما اگر باتری ها در حال شارژ شدن باشند، مدار، آنها را به صورت سری به هم متصل می نماید تا بالاترین توان از آنها گرفته گردد.

آینده از آن خودروهای خودران است و همانطور که به نظر می رسد خیلی زود شاهد حضور این نوع خودروها در خیابان ها خواهیم بود.

منبع: همگردی

به "ثبت پتنت های جدید در رابطه با رانندگی اتوماتیک توسط هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت پتنت های جدید در رابطه با رانندگی اتوماتیک توسط هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید