استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم، به صعود به المپیک خیلی امیدوارم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: اصلا علاقه نداشتم در بحث مربیگری وارد شوم و فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی این مسئولیت را پذیرفتم.

استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم، به صعود به المپیک خیلی امیدوارم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ آبی اناری ها, حمید استیلی در حاشیه تمرین امروز (سه شنبه) تیم فوتبال امید ایران گفت: اول از همه از شما وبلاگ آبی اناری ها تشکر می کنم که به محل تمرین تیم امید آمدید چرا که این بازیکنان به حمایت شما احتیاج دارند. اردوی مان را از دیروز آغاز کردیم و تا 23 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: 19 مهر یک دیدار محبت آمیز با پدیده داریم و بعد از در قطر با استرالیا بازی خواهیم داشت که می تواند بازی خیلی خوبی برای تیم امید باشد. قرار است آدینه شب راهی قطر شویم و بعد از بازی دوشنبه شب به تهران باز خواهیم گشت.

سرمربی تیم فوتبال امید گفت: اردوی بعدی مان در آبان ماه است و دو بازی محبت آمیز با اندونزی خواهیم داشت. برای اردوی آخرمان باید با سازمان لیگ هماهنگی لازم را انجام دهیم از این جهت که 14 روز فاصله است در حالی که ما 21 روز زمان لازم داریم تا بچه ها را در اردوی قطر از لحاظ تاکتیکی و بدنی به خوبی آماده کنیم.

استیلی گفت: اگر به عقب برگردیم یکسری مسائل وجود داشته و همه سعی ما این بوده حاشیه ای برای بازیکنان بوجود نیاید. شب گذشته هم یکسری صحبت ها انجام شد که خیلی نمی خواهم این حرف ها را بشکافم چرا که هدف مان رفتن به جلو است. یکسری حرف ها و مسائلی بود که نمی خواهم به آنها بپردازم اما من فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی شدم. در این زمان کوتاه اصلا علاقه نداشتم در بحث مربیگری وارد شوم مخصوصا اینکه زمان هم بسیار کوتاه بود. اول به خاطر بازیکنان و بعد به خاطر مملکتم قبول کردم.

وی درباره گروه سخت این تیم و نا امیدی جامعه از صعود ایران از این گروه، مطرح نمود: ما خیلی به صعود امیدوار هستیم اگرچه گروهمان خیلی سخت است. به بازیکنان مان باور داریم و مهمتر از آن همدلی و اتحاد بین بازیکنان است که یاری زیادی به تیم خواهد نمود. این عوامل یاری می نماید در این 3 ماه باقی مانده تیم را از لحاظ تاکتیکی به شرایط خوبی برسانیم.

استیلی ادامه داد: باید بازی های تداکاتی خوبی انجام دهیم. غیر از دو بازی پیش رو با پدیده و استرالیا باید بازی های محبت آمیز خوب دیگری هم در برنامه داشته باشیم اما شرایط مالی کار را برای این منظور سخت تر می نماید. فدراسیون در این شرایط سخت به ما یاری می نماید که جای تشکر دارد. تیم ما جوان است و احتیاج به حمایت دارد. آنها آینده این فوتبال هستند همان طور که می بینید 50،60 درصد بازیکنان تیم کنونی را نفرات قبل تیم امید تشکیل می دهند.

سرمربی تیم امید توضیح داد: امروز امید نورافکن، اللهیار صیادمنش و محمد محبی به تیم اضافه شدند، نفراتی که آینده فوتبال کشور هستند. از همه مهمتر ما در این یکسال ونیم به شناحت خیلی خوبی از این نفرات رسیده ایم. بازیکنان هم با تفکرات ما آشنا هستند.

وی درباره اینکه آیا ممکن است فهرست تیم امید بازهم دستخوش تغییر گردد, گفت: الان 35 نفر در اردو داریم و همه مسابقات و تیم های لیگ را نگاه می کنیم. در یک سال و نیم گذشته 250 بازیکن را آنالیز کردیم و 95 درصد آنها را دیدم و شاید 5 درصدشان از قلم افتاده باشند. بازهم با مربیان در ارتباط هستیم تا اگر کسی جا مانده و می تواند یاری کند به تیم اضافه گردد. فرصت محدودی داریم و باید 50 نفر به AFC لیست بدهیم, در دو هفته گذشته 80 نفر لیست داد ه ایم و الان گفتند که باید 50 بازیکن را به آنها معرفی کنیم و پیش از بازی های تایلند نیز 23 نفر نهایی را اعلام کنیم.

استیلی با اشاره به اردوی این تیم در قطر گفت: برای اردوی قطر 18 بازیکن و 2 دروازه بان را همراه خود می بریم, چون در قطر قرار است فقط یک بازی انجام گردد و فقط 6 تعویض در این بازی داریم, بنابراین بقیه بازیکنان در ایران می مانند و در خدمت باشگاه های شان هستند. بازیکنان را در باشگاه ها رصد می کنیم و با مربیان بدنساز تیم هایی که جی پی اس دارند در ارتباط خواهیم بود تا بازیکنان را از لحاظ بدنی کنترل کنیم. باید از مربیان لیگ فزونی و لیگ یکی تشکر کنم که همکاری لازم را با ما دارند.

سرمربی تیم امید راجع به حضور لژیونر ها در اردو های این تیم, مطرح نمود: بازی های انتخابی المپیک در ژانویه برگزار می گردد و این تاریخ جزو فیفا دی نیست و باشگاه های خارجی می توانند به ما بازیکن ندهند. درباره دلفی، ویلموتس صحبت نموده و باشگاه شالروا بلژیک با حضور او در مسابقات موافقت نموده است. درباره صیادمنش هم ویلموتس در حال یاری کردن است و برای مهدی خانی هم با مدیربرنامه اش صحبت کردیم تا نامه ای از باشگاه بگیرد که در زمان بازی ها بتوانیم از او استفاده کنیم. این بازیکنان قرار بود در این اردو هم حضور داشته باشند اما باشگاه صیادمنش گفت اجازه بدهیم که این بازیکن در باشگاه بماند تا در ژانویه بتوانند او را به ما بدهند. مهدی خانی نیز تازه به باشگاهش اضافه شده و هنوز مشکل ویزا دارد, اما این بازیکن از اردوی بعدی به تیم اضافه می گردد.

وی درباره حضور بازیکنانی مانند صیادمنش, محبی و نورافکن در اردوی تیم ملی بزرگسالان گفت: ارتباطی که بین تیم ملی و امید وجود دارد, خیلی مهم است. درست است که امروز نورافکن از پیش ما رفت اما این افتخاری است برای ما که این بازیکن با بزرگسالان بازی می نماید. قطعاً تمرین کردن با تیم بزرگسالان انگیزه ای برای خودش و بقیه بازیکنان ایجاد می نماید تا بدانند سرمربی تیم ملی آنها را رصد می نماید. بازی های تیم ملی بعد از بازی با عراق تمام می گردد و بعد از آن قول به ما دادند که این بازیکنان در اختیار ما باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم، به صعود به المپیک خیلی امیدوارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: فقط به خاطر بازیکنان و اصرار کمیته فنی سرمربی تیم امید شدم، به صعود به المپیک خیلی امیدوارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید