یونیسف کشورهای دنیا را به کمک مسلمانان میانمار فراخواند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از آناتولی، صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف) با گزارشی درباره شرایط بچه ها راخینی در اردوگاه های بنگلادش اعلام نمود: حدود 900 هزار مسلمان راخینی نزدیک 2 سال است که در اردوگاه مهاجران بنگلادش به سر می برند؛ دولت میانمار باید هرچه سریعتر شرایط بازگشت این افراد به کشورشان را را فراهم کند.

یونیسف کشورهای دنیا را به کمک مسلمانان میانمار فراخواند

در این گزارش آمده است: راه چاره نهایی حل این بحران این است که مسلمانان راخین داوطلبانه با روشی مطمئن و افتخارآمیز به سرزمین خود در میانمار بازگردند و با آرامش و هماهنگی با همسایگان خود به عنوان اعضای جامعه زندگی نمایند.

گزارش مذکور در ادامه می افزاید: باید در خصوص سرنوشت مسلمانان راخینی با آنها بحث و مشورت گردد. بنگلادش طی این دو سال یاری های بشردوستانه زیادی به مسلمانان راخین انجام داده است و کشورهای دیگر نیز باید در این زمینه یاری رسانی نمایند. بیشترین گروه در معرض خطر در اردوگاه های پناهندگان، دختران و بچه ها دارای معلولیت هستند.

لازم به ذکر است ارتش میانمار در 25 آگوست 2017 حملات خود به منطقه آراکان را شروع کرد.

در این حملات هزاران غیرنظامی راخینی جان باخته و حدود 350 روستا توسط ارتش میانمار و بوداییان افراطی به آتش کشیده شد.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل، شمار مسلمانانی که از 25 آگوست 2017 به این سو از خشونت های ارتش میانمار و بودائیان افراطی گریخته و به اردوگاه ها و اقامتگاه های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده اند به 725 هزار نفر که 60 درصد آنها را بچه ها تشکیل می دهند، رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یونیسف کشورهای دنیا را به کمک مسلمانان میانمار فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونیسف کشورهای دنیا را به کمک مسلمانان میانمار فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید