برف راه ارتباطی 42روستای آذربایجان غربی رامسدود کرد، تداوم بارشها

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرنگاران- گروه استانها: بارش برف ضمن اینکه موجب سفید پوش شدن منطقه شده و افت شدید دمای هوا شده اما در حال حاضر محورهای اشنویه - نقده، اشنویه - ارومیه و اشنویه - پیرانشهر هم اکنون با پدیده مه غلیظ روبرو است و تردد در آنها به کندی صورت می پذیرد.

برف راه ارتباطی 42روستای آذربایجان غربی رامسدود کرد، تداوم بارشها

سایر محورهای استان نیز تردد با رعایت نکات ایمنی از جمله زنجیر چرخ امکانپذیر بوده و به دلیل تداوم بارش برف محورهای مواصلاتی استان برخی محورها با کندی تردد روبرو است.

برف راه ارتباطی 42 روستای آذربایجان غربی را بست

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی باز و تردد در آنها جریان دارد گفت: بارش برف راه ارتباطی 42 روستا در میاندوآب و خوی را مسدود نموده است.

ارسلان شکری در خصوص آخرین وضعیت راه های استان با وجود به بارش برف و کولاک اظهارداشت: راه 15 روستای میاندوآب در بخش باروق به علت بارش برف و کولاک شدید مسدود شده است و کوشش راهداران برای بازگشایی آنها ادامه دارد.

وی افزود: همچنین بر اثر بارش برف سنگین برف راه ارتباطی 17 روستا در منطقه الند بخش صفائیه خوی و 10 روستا در بخش قطور خوی را مسدود نموده است.

شکری اظهار داشت: با وجود بارشهای اخیر به همت و کوشش راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و انجام عملیات به موقع و سریع برف روبی و نمک پاشی این عزیزان کلیه محورهای مواصلاتی استان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

کولاک بازگشایی راه های روستایی آذربایجان غربی را کند نموده است

شکری با بیان اینکه با توجه به کوهستانی بودن منطقه، کولاک شدید و تاریکی هوا موجب کندی در بازگشایی این روستاها شده است اضافه نمود: راهداران در گردنه های استان من جمله گردنه های قوشچی، آغ بلاغ، مایین بلاغ و ... و محورهای برف گیر مستقر و در حال اجرا عملیات برف روبی و راهداری هستند.

وافزود: در زمان حاضر شهرستانهای ماکو، خوی، چالدران، شاهین دژ، تکاب هوای برفی دارند و راهداران ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستانها به طور مداوم در محورهای مواصلاتی آنها مشغول برف روبی و نمک پاشی هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از رانندگان و مسافران درخواست کرد قبل از سفر حتما با استفاده از سامانه 141 از وضعیت راهها اطلاع یابند و تمام نکات ایمنی را رعایت نمایند.

شکری اظهار داشت: راه ارتباطی روستاهای مسیر یاستی کندی و مسیر قوروقچی مسدود شده و راهداران 2 راهدارخانه قوروقچی و نختالو با استفاده از امکانات موجود برای بازگشایی مسیر این روستاها در سریع ترین زمان ممکن کوشش می نمایند.

محور بوکان - مهاباد مسدود شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از مسدود بودن محور بوکان - مهاباد اطلاع داد و گفت: در حال حاضر محور برهان در جاده مهاباد - بوکان به علت بارش شدید برف و کولاک هم اکنون مسدود است.

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان پیرانشهر نیز از استمرار عملیات راهداری در محورهای ارتباطی حوزه استحفاظی این شهرستان اطلاع داد.

محمدی با بیان این مطلب اضافه نمود: در حال حاضر کلیه راههای شهرستان پیرانشهر با زحمات اکیب راهداری باز و در حال حاضر نیز عملیات راهداری در حال اجرا است.

وی ️گفت: از صبح امروز و با شروع بارش ها تاکنون میزان 50 نمک پاشی در محور تمرچین، 50 تن در محور پیرانشهر، 30تن در محور نقده، 30 تن در محور پیرانشهر سردشت و 30تن در محور پسوه صورت گرفته است.

تردد از محور ماکو-خوی بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان ماکو با بیان اینکه تردد در محور ارتباطی ماکو - خوی بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست گفت: رانندگان برای تردد از محور ماکو-خوی احتیاط نمایند

رحیمی اصل اضافه نمود: محور خوی ماکو محدوده مرگن، چایپاره -جاده سدارس، حوزه پلدشت-محور ماکو بازرگان -کمربندی ماکو بازرگان-جاده آواجیق -سدبارون-بورالان از صبح امروز بیشترین بارش ها را داشت.

وی ادامه داد: از ظهر در گردنه ایل بلاغی چندین مرتبه تیغ زنی و نمک پاشی صورت گرفته و درحاضر نیز هم در حال نمک پاشی هستند که در نتیجه این کوشش ها هم اکنون همه راههای شهرستان ماکو باز بوده و رفت و آمد در جریان است.

راههای روستایی شهرستان خوی شبانه بازگشایی می گردد

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان خوی از بازگشایی راههای روستایی مسدود شده بدلیل برف و کولاک بصورت شبانه اطلاع داد.

صادق نژاد با اعلام این خبر گفت: راهداران کوششگر از صبح امروز جمعه با شروع بارش برف در کلیه راههای ارتباطی شهرستان خوی در چندین نوبت نسبت به اجرای عملیات برفروبی و نمک پاشی اقدام نموده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر محورهای ارتباطی خوی-ایواوغلی، ایواوغلی -چالدران، ایواوغلی گاپیلیخ، خوی-حمزیان، خوی-قطور-رازی، خوی-چالدران وخوی-سلماس با کوشش راهداران باز و تردد در آنها برقرار است.

صادق نژاد افزود: اولویت در بازگشایی راههای ارتباطی با راههای اصلی است و پس از اقدامات صورت گرفته در اینخصوص بصورت شبانه عملیات بازگشایی راههای روستایی نیز شروع خواهد شد.

براساس اعلام هواشناسی آذربایجان غربی سامانه بارشی از روز پنجشنبه وارد استان شده و با ورود این سامانه بارشی شاهد بارش برف و کولاک در استان هستیم و این بارشها تا شنبه تداوم دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برف راه ارتباطی 42روستای آذربایجان غربی رامسدود کرد، تداوم بارشها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف راه ارتباطی 42روستای آذربایجان غربی رامسدود کرد، تداوم بارشها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید