احتمال بارش پراکنده در بعضی از استان ها شمالی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا چهارشنبه (19 خرداد) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد، گفت که طی این مدت در بعضی مناطق گیلان، مازندران و گلستان بارش پراکنده رخ می دهد.

احتمال بارش پراکنده در بعضی از استان ها شمالی

به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان، اضافه کرد: همچنین طی این مدت و به ویژه روز های سه شنبه و چهارشنبه (18 و 19 خرداد) به سبب وزش باد های گرم و مرطوب جنوبی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بارش پراکنده با احتمال رعد و برق در ارتفاعات کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

به گفته وی، از دوشنبه تا چهارشنبه با عبور امواج تراز میانی جو در شمال استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه شنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و نوار شرقی کشور وزش باد نسبتاً شدید تا شدید رخ خواهد داد که در نقاط مستعد موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد، گفت: یکشنبه (16 خرداد) در غرب، شمال غرب، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز کشور، دوشنبه در تهران، قم و سمنان و طی روز های سه شنبه و چهارشنبه (18 و 19 خرداد) در نوار شرقی کشور وزش باد نسبتاً شدید تا شدید همراه با خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد رخ می دهد.

ضیائیان اضافه کرد: امروز مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است. همچنین از ظهر یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (16 خرداد) صاف تا کمی ابری و وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 38 درجه سانتی گراد و در روز دوشنبه (17 خرداد) صاف تا کمی ابری در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو

به "احتمال بارش پراکنده در بعضی از استان ها شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بارش پراکنده در بعضی از استان ها شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید